Witamy na NiszczycieleCSS.pl - sieć serwerów Counter-Strike!
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Własny celownik/Automatyczne odczytywanie komend
1. Własny celownik 
Pewnie wielu z was używa różnych celowników pobranych z internetu-czy to tęczowy czy fioletowy czy czarny. Istnieje jednak możliwość stworzenia swojego własnego celownika w każdym kolorze jakim tylko chcecie. Będziecie potrzebowali do tego tylko mojego pliku celownika do pobrania tutaj https://megawrzuta.pl/download/829546854...9c53e.html oraz programu VTFEdit do jego otwarcia.

Po otwarciu pliku widzimy cos takiego. Interesuje nas zaznaczona linijka kodu
[Obrazek: cd6ae8163be84.jpg]
widnieje tam "$color" oraz {255 255 255}. Liczby w nawiasie są to wskaźniki nasycenia danym kolorem naszego celownika odpowiadaja one kolejno: R-red G-green B-blue. Liczby te mogą być zmienione od 0 do 255 w zależności od nasycenia. O co chodzi? Bardzo proste. Otwieramy sobie jakąś stronę z kodem kolorow RGB na przykład https://www.rapidtables.com/web/color/RGB_Color.html. Jak widzicie u mnie liczby te to 3 razy 255, ponieważ mam ustawiony biały kolor celownika. Wystarczy że wybierzecie jakikolwiek inny kolor i w wpiszecie jego dane w miejce moich 255. Pamiętając od lewej - R-red G-green B-blue.
[Obrazek: 98b8e571c8a32.jpg]

kiedy wpiszecie interesujące was liczby ze strony z kolorami i kodami RGB w linijkę kodu wystarczy dać "save" lub "zapisz" i macie swoj własny celownik. Możecie tez eksperymentować zmieniajac dowolnie liczby od 0 do 255 i np zrobić sobie jaskrawoczerwony celownik wpisując w nawias {255 0 0}-czyli 255 czerwonego 0 zielonego i 0 niebieskiego.

2. Automatyczne wczytywanie komend

Kiedy macie już swój celownik przydałoby się zmienić jego rozmiar na mniejszy :Smile 
Większość z nasw tym celu uzywa komendy typu cl_crosshairscale 9999 za każdym razem wpisując ja w konsolę przed wejsciem na serwer. Pewnie wielu ze starszych graczy juz wie o czym chcę napisać ale jest też dużo nowych ktorzy nie wiedzą jak ułatwić sobie zycie. Otóż aby nie wpisywać ciagle tej komendy w konsolę wystarczy wejść do folderu z grą odnaleźć cstrike/cfg a w folderze cfg plik "valve.rc". Otwieramy go notatnikiem, komendy ktore tam znajdziemy zostawiamy na swoim miejscu, robimy linijkę przerwy i wpisujemy naszą komendę na zmniejszenie celownika (i wszystkie inne jakie tylko chcecie ktorych używacie np net_graph 1) i zapisujemy. Od tej pory silnik gry automatycznie będzie za was wprowadzał te komendy w konsolę po każdym uruchomieniu gry. Pamiętajcie by były one rozdzielone linijka przerwy między sobą.
Zareaguj
Odpowiedz
Niezły poradnik. Niezbyt przydatny, ale dobrze wykonany. Wink
Zareaguj
Odpowiedz
(13-09-2018, 12:32)Dsl napisał(a): Niezły poradnik. Nie zbyt przydatny, ale dobrze wykonany. Wink

Jak już to niezbyt*. Może i wg ciebie nieprzydatny, ale może też komuś się przydać. Szczególnie nowym graczom. Dzięki za opinię Smile
Zareaguj
Odpowiedz
Dzięki (Zorro( moze da mi aima bez odpalania XDD
Zareaguj
Odpowiedz
ale moge sobie jakis swoj wzor dac czy cos ? czy tylko kolor ?
Zareaguj
Odpowiedz
(13-09-2018, 15:03)shxffer_ napisał(a): ale moge sobie jakis swoj wzor dac czy cos ? czy tylko kolor ?

A co ty chcesz celownik w serduszka? Tylko kolory sobie zmieniasz
Zareaguj
Odpowiedz
a wie ktos moze jak miec zlaczony celownik ?
Zareaguj
Odpowiedz
(13-09-2018, 16:34)shxffer_ napisał(a): a wie ktos moze jak miec zlaczony celownik ?

W sensie kropka? Probowałem taki zrobić jednak nie wiem jak.
Zareaguj
Odpowiedz
kurde... a jak jest celownik i jest te wolne pole po srodku nie to zeby to bylo zlaczone da rade ? zeby nie bylo tego wolnego miejsca
Zareaguj
Odpowiedz
(13-09-2018, 19:19)shxffer_ napisał(a): kurde... a jak jest celownik i jest te wolne pole po srodku nie to zeby to bylo zlaczone da rade ? zeby nie bylo tego wolnego miejsca

przed chwilą ci napisalem że nie XDDD Nie da siezmienić struktury celownika to nie CS GO, przynajmniej ja nie umiem jak ci sie uda daj znać
Zareaguj
Odpowiedz